Loading color scheme

Z wizytą u oławskiego introligatora...

Z wizytą u oławskiego introligatora...

Dnia 14 lutego klasa 3B odwiedziła Zakład Introligatorski Pana Stefana Stachowskiego. Inspiracją do odwiedzenia „Oławskiego Mistrza" była lektura pt. „Mendel Gdański" Marii Konopnickiej, omawiana na lekcji języka polskiego z Panią Justyną Kozłowicz.

Okazało się, że Pan Stefan Stachowski, to dziadek ucznia klasy 3B Marcina Chmiela, który wraz ze swoją mamą Panią Agnieszką Chmiel zorganizowali spotkanie z Panem Stefanem Stachowskim. Podczas wizyty poznaliśmy historię Pana Stefana Stachowskiego i jego zakładu, który od 10 lutego 1970 roku, czyli już 54 lata, znajduje się przy ul. Ks. Franciszka Kutrowskiego 11 w Oławie. Mieliśmy okazję zobaczyć pięknie oprawione dzieła twórców literatury polskiej, albumy, księgi metrykalne, klasery numizmatyczne. Ogromną ciekawość wzbudziły narzędzia wykorzystywane w pracowni, takie jak; nożyce, prasa introligatorska i gilotyny, zwłaszcza jedna, ogromna z ubiegłego wieku. Pan Stefan Stachowski zdradził Nam również, że praca introligatora bywa żmudna i czasochłonna, jednak jej efekty potrafią wynagrodzić trud włożony w ratowanie książek. W świecie introligatorów mówi się, że: „poznaje się Mistrza po okładce" i niewątpliwie wszystko, co wyszło spod ręki Pana Stefana Stachowskiego jest potwierdzeniem jego doskonałego rzemiosła. Dziękujemy Panu Stefanowi Stachowskiemu za przyjęcie i wprowadzenie Nas w tajniki tego niepowtarzalnego zawodu.

Z wizytą u oławskiego introligatora...

Z wizytą u oławskiego introligatora...

Z wizytą u oławskiego introligatora...

Z wizytą u oławskiego introligatora...

Z wizytą u oławskiego introligatora...

Z wizytą u oławskiego introligatora...

Z wizytą u oławskiego introligatora...

Z wizytą u oławskiego introligatora...

Klasa 3b wraz z Panią Justyną Kozłowicz