IV edycja konkursu "Potyczki transportowe"

W dniu 22.03.2024 r. uczniowie naszej szkoły: Jan Matyla, Konrad Bator, Patryk Kaliszewski, Wojciech Drąg, Hubert Sobótka, Karol Oręczak, Daria Blaszke oraz Wiktoria Kocik wzięli udział w  IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Potyczki transportowe”.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. majora Henryka Sucharskiego z siedzibą przy ul. Komuny Paryskiej 6 w Bolesławcu, patronatem merytorycznym – Collegium Witelona Uczelnia Państwowa z siedzibą przy ul. Sejmowej 5a w Legnicy.

Organizatorem z ramienia szkoły jest pani Natalia Frysztak.

IV edycja konkursu

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całego kraju, zainteresowanych branżą TSL (transport – spedycja – logistyka).

Celem Konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania transportem, pogłębianie wiedzy i umiejętności z obszaru organizacji transportu, pobudzenie ambicji chęci doskonalenia umiejętności w zakresie transportu, spedycji i logistyki a także wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów, posiadających potencjał do pracy w branży TSL. Jednocześnie Konkurs ma wpływać na podniesienie poziomu kompetencji zawodowych uczestników i rozwój współpracy między szkołami kształcącymi w zawodach: technik logistyk i technik spedytor.

IV edycja konkursu

Celem wychowawczym Konkursu jest wzmacnianie wiary we własne siły i możliwości. Uczestnicy Konkursu uzyskają motywację do dalszej pracy i rozwoju wiedzy oraz umiejętności zawodowych.

1. Konkurs składa się z dwóch, następujących po sobie etapów:
  2. a) I etap - wirtualny, odbywający się na platformie ,
  3. b) II etap – wirtualny, odbywający się na platformie.

1. Konkurs składa się z dwóch etapów:
  2. a) I ETAP – wirtualny: polega na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Zakres dotyczył obliczeń związanych z organizacją transportu. Czas przewidziany na tą cześć to 30 min. Informację o liczbie zdobytych punktów oraz o czasie wykonanych zadań uczestnik otrzyma w terminie do 5 dni roboczych drogą elektroniczną.

Do II etapu przejdzie 30 uczestników z najwyższą liczbą punktów. W przypadku uzyskania przez uczestników takiej samej liczby punktów, o wygranej decyduje czas wykonania testu.

IV edycja konkursu

W naszej szkole jeden uczeń zdobył 100 % z czasem 18:27 min. Miejmy nadzieję, że zakwalifikuje się do II etapu.

(NF)