Olimpiada Gier Planszowych IPN po raz drugi

Duża lub mała plansza, jedna lub dwie kostki, dwóch lub więcej graczy? Połączenie tych elementów pozwala na pobudzenie rywalizacji lub podjęcie wspólnej strategii kooperacji. Aż 80 uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach regionalnych we Wrocławiu do II edycji Olimpiady Gier Planszowych organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej.

Uczniowie rywalizowali w 6 grach:

1. Znaj Znak
  2. Miś Wojtek
  3. Bitwa Warszawska
  4. ORP Orzeł
  5. Niepodległa
  6. Gwiaździsta Eskadra

Kwalifikacje do finałów ogólnopolskich, które odbędą się w Warszawie otrzymali laureaci 1 miejsc:

Bitwa Warszawska: Bartosz Skowera, Gracjan Gołąbek

ORP Orzeł: Kacper Kwieciński, Patryk Biiliński

Niepodległa: Marek Cały, Filip Vieweg, Mateusz Maksymowicz, Paweł Woźniak

To nie wszystkie sukcesy. Zaszczytne miejsca zajęli także:

Miś Wojtek:

2 miejsce - Khomych Ivan, Michał Jaszczyszyn

3 miejsce - Maciej Pińkowski, Mateusz Kruk

Znaj Znak:

3 miejsce - Michał Jurkowski, Mateusz Jagła

Bitwa Warszawska:

2 miejsce - Dominik Ksiądzyna, Przemysław Szymański

ORP Orzeł:

3 miejsce - Maxymilian Kozioł, Illia Korol

Niepodległa:

2 miejsce - Tyniec Karol, Piwowarczyk Maximilian, Kryspin Haponik, Gancarz Patryk

3 miejsce - Mateusz Muczyński, Patryk Sobolewski, Bartosz Piekarz, Tomasz Węglowski

Nasze drużyny nie osiadają na laurach i intensywnie ćwiczą do innych etapów regionalnych aby otrzymać jak najwięcej przepustek do Warszawy.

Już 24 listopada startujemy w Katowicach a 12-13 grudnia w Opolu. Trzymajmy kciuki za kolejne sukcesy!!!