Jan Matyla na podium ogólnopolskiego konkursu logistycznego !

Jan Matyla z Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie zajął II miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu logistycznego. Dzielnie przechodził przez trzy skomplikowane etapy konkursu. Ostatecznie dnia 16 kwietnia 2024 r. pojechał z opiekunem Panią Natalią Frysztak - nauczycielką przedmiotów zawodowych na Politechnikę Opolską, aby rywalizować z konkurentami z całej Polski.

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy przystąpili do ogólnopolskiego konkursu logistycznego „Od technika do logistyka 5.0”. Jego organizatorem było Międzyuczelniane Koło Studenckie „LogPoint” przy Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego oraz przy Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej. W konkursie wzięło udział około 1700 uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych logistyką.

I etap odbył się 19 grudnia 2023 r. w formie testu online w każdej ze zgłoszonych do rywalizacji szkół. II etap rozegrany został 27 lutego 2024 r. w formie stacjonarnej. Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie organizował rywalizację dla szkół z Dolnego Śląska. Gościliśmy uczniów Lotniczych Zakładów Naukowych z Wrocławia, Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego z Bolesławca, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Sycowa oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej z Lubania.

Ostatni III etap w formie uroczystego finału odbył się 16 kwietnia 2024 r. na Politechnice Opolskiej. Zakwalifikowało się do niego 10 uczestników. Województwo dolnośląskie reprezentował Jan Matyla - uczeń klasy IV C Technikum w zawodzie technik logistyk z Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie. Ostatni etap składał się z dwóch części. Pierwsza część  polegała na rozwiązaniu case study nt. „Przemysł 4.0”, a następnie zaprezentowaniu go przed jury. Druga część to przedstawienie wykonanej przez uczestników prezentacji w formie filmu „Zastosowanie AI w logistyce”. Jury podczas oceny prezentacji filmu  brało pod uwagę jej wartość merytoryczną, innowacyjność i kreatywność uczestników, sposób przedstawienia prezentacji.

O to jak Janek zrelacjonował wrażenia konkursu: „Bardzo stresowałem się samym konkursem, czułem się przygotowany, ale jednak wciąż obawiałem się, że mogłem coś przeoczyć. Gdy tylko usiadłem do ławki w sali na Politechnice Opolskiej, stres mnie opuścił i pojawiła się ogromna motywacja i kreatywność. Radość, jaką czułem po usłyszeniu swojego nazwiska przy drugim miejscu jest nie do opisania. Gdyby nie wsparcie mojej nauczycielki Pani Natalii Frysztak to na pewno nie czułbym się tak pewny siebie. Dziękuję także za pomoc w przygotowaniu Pani Adriannie Bochen."

Gratulujemy !

konkurs logistyczny